A szakállolaj előnye és használata
A szakállolaj világa elég zavaros lehet, különösen akkor, ha még nem kezdtél szakállat növeszteni, és még soha nem használtál szakálltermékeket. Számos termékkel találkozhatunk a piacon, és elsőre, idegen pályán elég nehéz meghatározni, hogy melyik a legmegfelelőbb számunkra. Emellett ott van az a kérdés is, hogy mégis mire fel ez a nagy hipe a szakállolaj körül? Hogyan kell pontosan használni, és az egyik leggyakoribb kérdése, hogy pontosan mennyit? Ebben a cikkben mindent elmondjunk, hogy magabiztosan válogass a sorok között!
MI IS AZ A SZAKÁLLOLAJ?
A szakállolajok elsősorban hordozóolajok és illóolajok kombinációjából állnak. A hordozóolajok azok az összetevők, amelyek a legnagyobb munkát végzik, amikor a bőr és a szakáll kondicionálásáról, hidratálásáról és lágyításáról van szó. Az illóolajok adják hozzá az illatkomponenst, amely még élvezetesebbé teszi a szakállolaj használatát. Az illóolajok általában gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonságokat is tartalmaznak. A jojoba olaj és a ricinusolaj a két legjobb és legszélesebb körben használt hordozóolaj. Ezt a két összetevőt a legtöbb szakállolajban megtalálod, de az alábbiakban néhány további, általánosan megtalálható vivőolajat mutatunk be.
GYAKORI HORDOZÓOLAJOK
- jojobaolaj
- ricinusolaj
- kókuszolaj
- argánolaj
- édes mandulaolaj
- szőlőmagolaj
- napraforgómagolaj
- sárgabarackmagolaj
Valószínűleg láttál már szakállolajat a boltokban más férfi ápolószerek, ha azonban még soha nem használtál ilyet, nem biztos, hogy tudod, mire való, vagy hogyan kell használni.
MIÉRT JÓ A SZAKÁLLOLAJ?
A szakállolajok a szakáll, és ami még fontosabb, az alatta lévő bőr kondicionálójaként funkcionálnak. Mindenkinek termel a bőre egy természetes olajat, faggyút, ami jelentős fontosságú a szakáll általános egészségéhez, állapotához és megjelenéséhez. A faggyú mennyisége azonban a zuhanyzás során a szokásos szappanokban található kemény mosószerektől, vagy a samponokban található összetevőktől lecsökken. A szakállolajok segítenek pótolni ezt az olajat, és megakadályozzák, hogy a szakállad kiszáradjon, törékennyé és drótossá váljon, miközben illatot és enyhe fényt kölcsönöz neki.
MIKOR KELL HASZNÁLNI A SZAKÁLLOLAJAT?
A szakállolajat naponta, reggel, arcmosás után kell használni. Ha szárazabb a bőröd és a szakállad, akkor érdemes még a nap folyamán később vagy lefekvés előtt néhány cseppet használni. Ezenkívül javasoljuk, hogy a szakállolaj használatát már akkor kezdd el, amikor elkezded növeszteni a szakállad. Ez segít puhábbá varázsolni a szőrszálakat, és csökkenti a viszketést.
MENNYI SZAKÁLLOLAJAT KELL HASZNÁLNi?
SZAKÁLLNÖVEKEDÉS | CSEPP/SZAKÁLLOLAJ |
---|---|
<1 hónap | 2-3 csepp naponta |
1-3 hónap | 3-6 csepp naponta |
3-6 hónap | 6-8 csepp naponta (1x vagy 2x) |
6-9 hónap | 8-10 csepp naponta (1x vagy 2x) |
9-12 hónap | 10-12 csepp naponta (1x vagy 2x) |
< 12 hónap | 12-15 csepp naponta (1x vagy 2x) |
Ha túlzottan zsírosnak érzed a szakállad, csökkentsd a napi cseppek számát vagy a használat gyakoriságát, vagy fontold meg hogy másik típusú olajra váltasz!
HOGYAN KELL ALKALMAZNI A SZAKÁLLOLAJAT?
- Vigyél fel két-három csepp szakállolajat a tenyeredbe, és dörzsöld össze a kezed, hogy az olaj szétterüljön a tenyereden és az ujjaidon. Lehet, hogy később több olajra lesz szükséged, de jobb, ha kisebb adaggal kezdesz, hogy ne legyen túl zsíros a szakállad.
2. Dörzsöld át a tenyereddel és az ujjaiddal a szőrzetet az arcod mindkét oldalán.
3. Ezután dörzsöld végig a kezeddel az arcod elülső részét úgy, hogy a bajuszodat és az álladat is bevonja.
4. Az ujjbegyeiddel ismét menj végig a bajuszodon.
5. Fésüld át a szakállad egy fésűvel, hogy egyenletesen eloszlasd az olajat. Fésüld át a szőrzet növekedésével ellentétes irányban is!
6. Vigyél fel több olajat, ha úgy érzed, hogy nem használtál eleget. A különösen hosszú vagy száraz szakállúaknak valószínűleg több cseppre van szükségük.
7. Fésüld vissza a szakállad, és formázd tetszés szerint.
A SZAKÁLLOLAJ HASZNÁLATÁNAK LEHETSÉGES ELŐNYEI
HIDRATÁLJA A SZÁRAZ BŐRT
A szakállolaj alkalmazása segíthet hidratálni a szakáll alatti bőrt, és megelőzheti a szárazságot és a bőrhámlást. Az olaj alkalmazása megakadályozza a vízveszteséget.
CSÖKKENTI A VISZKETÉST
A szakállolaj hidratáló tulajdonságai segíthetnek csökkenteni a hámló bőr okozta viszketést.
PUHÍTJA A SZŐRSZÁLAKAT
A telített vagy egyszeresen telítetlen zsírokat tartalmazó olajok képesek lehetnek behatolni a szőrzet külső rétegébe, amivel segít megőrizni a természetes nedvességet. Ez segít hidratáltan és puhán tartani a szakállad.
VÉD A SZŐRBENÖVÉS ELLEN
Egyes olajtípusok, például a kókuszolaj antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, ami megakadályozhatja a szőrtüszők begyulladását.
KELLEMES ILLATOT KÖLCSÖNÖZ
Sok szakállolaj tartalmaz illatanyagokat, amelyek kellemes illatot kölcsönöznek a szakálladnak.
Sokan felteszik a kérdést, hogy nem elég-e mindössze egy szakállbalzsam vagy szakállviasz alkalmazása a mindennapokban? Elvégre azok is olajos termékek, és miért ne lenne elegendő az általuk történő hidratálás? A helyzet az, hogy a különböző formázó termékek más funkciót látnak el, emiatt ezek mellett a termékek mellett mindenképp javasoljuk a rendszeres szakállolaj használatát. Na de nézzük, miben is különböznek a különféle szakálltermékek?
MI A KÜLÖNBSÉG A SZAKÁLLOLAJ, SZAKÁLLBALZSAM ÉS SZAKÁLL WAX KÖZÖTT?
A szakállolaj, a szakállviasz és a balzsam hasonló funkcióval, de eltérő textúrával rendelkeznek. Mindegyik ugyanazokat a hidratáló előnyöket kínálja, de különböző módon változtatják meg a szakállad stílusát.
SZAKÁLLOLAJ
A szakállolajok gyakran hordozóolajokból és illóolajokból tevődnek össze, illatanyagokkal együtt. Ez a legjobb választás, ha csak hidratálni szeretnéd az arcszőrzeted, és emellett nincs szükséged formázásra.
SZAKÁLLBALZSAM
A szakállbalzsamok ugyanilyen típusú olajokat tartalmaznak, de sűrűbb textúrájúak. Gyakran ajánlják őket a teltebb szakállú férfiaknak. A balzsamoknak hosszabb ideig tart a felszívódásuk, mint az olajoknak, ezért hosszabb ideig is tart a hatásuk. A balzsam erősebb textúrája segít a szakáll formázásában és a szőrszálak megszelídítésében.
SZAKÁLLVIASZ
A szakállviasz a legerősebb formázó termék az összes formázó közül. A hordozó és illóolajok mellett általában méhviaszt is tartalmaznak. Ez a viasz adja meg azt a képességet, hogy a szakálladat a helyén tartsa, amikor egy adott stílust próbálsz elérni. A viasz lehet a legjobb választás, ha a szakállad rakoncátlan vagy nehezen kezelhető, vagy ha egy konkrét fazont próbálsz elérni.
ÖSSZETEVŐK AMIKET KERÜLJ, HA SZAKÁLLOLAJAT VÁSÁROLSZ
SZILIKONOK
A szilikonok különféle műanyag származékok, amik fényes, egészséges szakáll látszatát kelthetik, de bevonják a szőrszálakat, és megakadályozzák az alapvető tápanyagok bejutását. Kerüld az olyan összetevőket, amelyek a “cone” szóra végződnek.
SZULFÁTOK
A nátrium-lauril-szulfátokat sok olcsó kozmetikumban használják. Ezek durva szerek, amik a használat során túl sok természetes olajat távolítanak el, amitől a szakáll száraz és törékeny lesz.
PARABÉNEK
A parabének olyan vegyi anyagok, amiket tartósítószerként használnak a különféle kozmetikai termékekben. Egyesek úgy vélik, hogy a parabének összefüggésbe hozhatók egyes egészségügyi problémákkal, de erre nincs meggyőző bizonyíték. Mindenképp kerüljük azokat a termékeket, amik parabént tartalmaznak.
MEGBÍZHATÓ TERMÉKEK AZ A76 BARBER SHOP-BAN
Amennyiben már többször lyukra futottál az egyes szakállápoló termékeket illetően, gyere el hozzánk az A76 barber shop-ba, ahol professzionális minőségű termékeket vásárolhatsz. A jó hír az, hogy nem kell látatlanban elkötelezned magad, nyugodtan ki is próbálhatod a különféle termékeket, amikre szükséged van. Üzletünket megtalálod az Andrássy út 76-ban, illetve a Móricz Zsigmond körtér 11-12-ben!